Sokaklardayız

 

Vekillik günleri bitip, bir de 8 Haziran sabahı daha demokratik bir ülkeye yaklaştığımızı umarak emekli vekil olmanın tadını okunmamış kitaplar, dinlenmemiş-söylenmemiş şarkılar, izlenememiş filmler, ihmal edilmiş arkadaşlar, sevdikler… vs. diye uzunca bir listele çıkarmayı ummuştum. Aslında 20 Temmuz itibarıyla ülkeye çöken karabulut öncesi 4 yıldır yapamadığım kadar tatil yapmıştım. Hem de “vekil tatilde” sakınması, çekinmesi olmadan. Bol bol da fotoğraf paylaşarak sosyal medyada.

Ne yapsak ne yapsak bir kitap mı yazsak, yoksa sokak sokak İstanbul’u mu gezsek planlarımı -tekrar indirmek üzere- rafa kaldırmam; ülkedeki sorunların ağırlaşıp, biz emeklileri de içine geri çağırması ile oldu. Eski vekil diye bir şey yokmuş onu anladım. Bu iş bizi ölene kadar bizi terketmeyecek. O halde layıkıyla bu kez sokaktan devam etmeli. Hem hayat sokaklarda… Muhalefet sokaklarda…

Titirimi “Sokak Vekili” olarak değiştirdiğimi ilan eder, kendi küçük medyamda etkinliklerimi, yazılarımı, kimi önerilerimi paylaşacağımı duyururum. Buradan TBMM’ye soru önergesi de yazacağız, Meclis Araştırma Önergesi de isteyeceğiz. Zaten TBMM’de de aynı muameleye tabi tutuluyordu. Verilen önergeler TBMM kayıtlarına girsin, veri üretsin, kamuoyu ve medyanın farkındalığı oluşsun diye veriliyordu. O halde devam. Elbet önergeleri TBMM’de verecek vekil arkadaşlar da buluruz.

Hatta belki de sokağın meclisini oluştururuz beraber. Haydi!

Melda Onur

24. TBMM ve her zaman Sokak Vekili

CV8Y2fzWwAEsSQH