CHP’li Melda Onur’dan Cumhuriyet’e karikatür desteği

CHP Milletvekili Melda Onur, Charlie Hebdo dergisinin karikatürlerinden bir seçki yayınlayan Cumhuriyet Gazetesine destek verdi. Gazeteyi ziyaret eden Onur, “Cumhuriyet gazetesinin yaptığı, Başbakan Davutoğlu’nun yürüyüşe katılması kadar değerli bir şey” dedi.
Fransa’da saldırının ardından ilk sayısını çıkaran Charlie Hebdo dergisi karikatürlerinden bir seçki yayınlayan Cumhuriyet gazetesi önünde yoğun güvenlik önlemi alındı. Gazetenin karikatürleri yayınlayacağını açıklamasının ardından gelen tepki ve tehditlere karşı polis güvenlik çemberi oluşturdu.
CHP Milletvekili Melda Onur da Cumhuriyet gazetesine gelerek Charlie Hebdo yayınına destek verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi CHP'li Melda Onur'dan Cumhuriyet'e karikatür desteği
Uzun zamandır Cumhuriyet gazetesine bir ziyaret yapmayı planladığını söyleyen Onur, “Bugün onlara destek vermek için önemli bir gün olduğunu düşündüm. Güzel bir şey yaptılar. Bence Başbakanın yürüyüşe katılması kadar değerli bir şey yaptılar. Hoşgörülü olacağız. Birbirimize ve mizaha saygı göstereceğiz. Mizaha kızıyorsak mizahla cevap vereceğiz. Bunun başka bir ölçütü olamaz” dedi.
Cumhuriyet gazetesinin Charlie Hebdo’nun kapak fotoğrafını yayınlamayacağını açıklamasını da değerlendiren Onur, şöyle kouştu: “Bir hassasiyet göstermişler. Madem böyle bir hassasiyet var o yazı işleri kadrosunun takdiridir. Ona da saygı göstereceğiz. Böyle bir şeyi yapmaları değerli. Cumhuriyet gazetesinin buna sahip çıkması çok değerli. Mizaha verilecek en güzel cevap yine mizahtır. Çok az mizah dergimiz var. Onları gözümüz gibi korumalıyız. Karşıt görüş mizah dergilerimiz de çoğalmalı. Mizaha karşı silahımızın mizah olması gerekir.”
Melda Onur, Cumhuriyet gazetesine yönelik tehditlerle ilgili olarak  şunları söyledi;
“Muhtemelen tehdit olmuştur. Olayın ne olduğunu bilmeyen insanlar tarafından tehdit oluyor. Ben birçok kişinin ne dergiyi tanıdığını ne de karikatürleri gördüğünü düşünüyorum. Tehditle hiçbir şeyi kendi yolunuza çeviremezsiniz. Bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.”

Cumhuriyet'e de gittim, Cumhuriyet'i de aldım

 

HABERTURK_20150115_14

 

HABERTÜRK

MERSIN_20150115_7

MERSİN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>